محل تبلیغات شما

عجب جایی زندگی می کنیم! یک کشور به ظاهر اسلامی که توش هیچ کس به فکر بقیه نیست، هیچ کس به هیچ کس رحم نمیکنه. خیلی چیزها قباحت خودشون رو از دست دادند، خیلی از کارهایی که یه زمانی باعث خجالت بود الان تبدیل به افتخار شده!. اکثر کسانی که من باهاشون در ارتباط هستم میگن اصلا دنیای پس از مرگ وجود نداره، بهشت و جهنمی نیست! و به این ترتیب خودشون رو از عذاب وجدان خلاص کردند!. میگن به فکر خودت باش»، از زندگی لذت ببر»

اکثر ما ایرانی های، مثل آب خوردن دروغ میگیم و به هر چیزی که بتونیم قسم می خوریم که راست گفتیم!

ما خیلی خوب یاد گرفتیم که تعارف کنیم و این رو یک هنر و توانایی  می دونیم. 

یاد گرفتیم که وقتی از کسی بدمون می یاد باز هم توی صحبت هامون باهاش از کلمات قربونت برم»، عزیزمی»، فدات بشم» و. استفاده کنیم.

دنیای ظاهریمون با دنیای واقعی مون از زمین تا آسمون فرق داره!. گاهی وقت ها خودمون هم نمی دونیم واقعا کی هستیم! فرشته یا هیولا!.

بهترین سرگرمی مون غیبت و جستجو در زندگی مردمه، شکر خدا که با اینستاگرام دستمون توی این کار خیلی باز شده و از راه دور می توینم همه رو رصد کنیم!.

یه زمانی می گفتند هیچ کس رو مسخره نکنید؛ اما الان کسانی که می تونند ادای بقیه رو دربیارند و همه رو بخندونند جزو بهترین افراد هستند. دوست داریم پشت سر بقیه حرف بزنیم و بخندیم.

تعداد افرادی که نماز می خونند و روزه می گیرند به شدت کم شده و بعضی از کسانی که روزه می گیرند و در ظاهر آدم های مومنی هستند اونقدر در بدی کردن به دور و بری هاشون استادند که تمام دور و بری ها ترجیح میدن بی دین باشند اما مثل اونها مومن نباشند!

ما عجب مسلمانان خوبی هستیم!

گفتن از بدی ها و مشکلات رو تعطیل کرده بودم اما امروز نوشتم چون به نظرم خدا از دست ما انسان های مومن نما عصبانی شده. 

این که دین ما چیه مسئله مهمی نیست، مهم اینه که بتونیم آدم های خوبی باشیم، مهم اینه که نیکوکار باشیم، مهم اینه که متوجه اشتباهاتمون باشیم و درصدد جبرانشون باشیم. مهم اینه که برای کمک به مخلوقات خدا دست به کار بشیم، مهم اینه که نیت خوبی داشته باشیم 

راه رفتن در رودخانه

مثبت بودن را انتخاب کنیم

مراقب حرف هایی که میزنید باشید

رو ,اینه ,مهم ,کس ,خیلی ,خوبی ,اینه که ,مهم اینه ,هیچ کس ,کسانی که ,مسلمانان خوبی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ رنگین کمانی ها